لیست هزینه های عروسی

تالار عروسی

بیشترین هزینه ای که هر زوج برای عروسی متقبل می شوند؛ برای تالار یا باغی است که مراسم در آنجا برگزار خواهد شد. برای برگزاری مراسم در یک تالار هزینه ها بسیار متغییر خواهد بود. چراکه منویی که برای مهمانان تان انتخاب می کنید، تعداد مهمانان و سایر تشریفات است که نشان می دهد چقدر باید برای رزرو یک تالار هزینه کنید. تالارهای پذیرایی در شهر تهران معمولا یک هزینه ی ورودی اخذ می کنند؛ که از ششصد هزارتومان شروع می شود و تا چند میلیون تومان هم ادامه می یابد. همچنین در کنار هزینه ی ورودی باید برای هر نفر مهمانی که دعوت کرده اید، بر اساس منوی پذیرایی، هزینه ای بالغ بر ۳۰ تا ۲۰۰ هزارتومان در نظر بگیرید. اگر می خواهید گل آرایی، بادکنک آرایی، تزئین جایگاه عروس و داماد، دی جی و هر نوع تشریفات دیگری نیز داشته باشید؛ باید هزینه ی هر کدام را جداگانه پرداخت کنید.

 لباس عروس

هزینه ی کرایه ی لباس عروس از ۳۰۰ هزارتومان در شهرهای بزرگ شروع می شود ولی در شهرتهران کف این هزینه را باید ۶۰۰ هزار تومان قرار داد که بر اساس نوع پارچه و به روز بودن مدل لباس، می تواند تا یک و نیم میلیون تومان هم افزایش یابد. البته اگر قصد خرید لباس عروس دارید باید چند میلیون ناقابل برای این کار کنار بگذارید.

لباس داماد

لباس دامادی با پیراهن و کمربند از ۴۰۰ تومان در شهرهای بزرگ شروع می شود و بر اساس مرغوبیت جنس تا چند میلیون تومان هم بالا می رود. با هزینه ای ۷۰۰- ۸۰۰ تومانی می توان لباس مناسبی برای آقای داماد تهیه کرد.

ماشین عروس

با این پیش فرض که ماشین متعلق به آقای داماد است و هزینه ای برای کرایه پرداخت نخواهد شد؛ باید گفت بر اساس نوع گل، قیمت ها متغیر است. گل های ارزان قیمت تا سقف ۲۰۰ تومان هزینه بر می دارد و اما اگر از گل های گران قیمت برای تزیین ماشین استفاده کنید؛ طبیعتا هزینه ها افزایش خواهد یافت. البته به این هزینه ها، باید هزینه ی دسته گل عروس خانم را هم اضافه کرد که بر اساس نوع گل و هزینه ی گل آرایی باید بین صد تا ۲۰۰ هزارتومان هزینه در نظر گرفته شود. اگر از گل های مصنوعی برای تزیین ماشین و دسته گل استفاده شود هزینه ها کمتر خواهد بود.

 آتلیه عروس

آتلیه های عروسی هم خدمات متفاوتی ارائه می کنند. تعداد دوربین ها در مراسم، تهیه ی کلیپ های اسپورت، آلبوم دیجیتال و غیره هزینه ها را بالا و پایین خواهد برد. به طور متوسط هزینه ی یک فیلم برداری ساده با آلبوم معمولی بین یک تا یک و نیم میلیون تومان می باشد.

 آرایش عروس

آرایشگاه های زنانه معمولا هزینه های سرسام آوری برای گریم و آرایش عروس دریافت می کنند. برای یک آرایش عروس، باید ساعت ها وقت اختصاص داد و در نهایت کلی هزینه صرف کرد. معمولا گریم های عروس در شهرهای بزرگ از ۶۰۰ تومان شروع می شود و در سالن های به نام و معروف تا ۲ میلیون تومان هم می رسد. اما این هزینه ها در تهران به طور متوسط بین یک میلیون تا چند میلیون تومان افزایش می یابد. آرایش عروس شامل گریم، تاج یا گل سر، شینیون، ایپلاسیون بدن، ناهار و اصلاح خواهد بود. و معمولا برای رنگ مو هزینه ای جداگانه اخذ می شود.

 آرایش داماد

هزینه ی آرایش داماد دراین سال های اخیر دست کمی از هزینه ی آرایش عروس ندارد. این هزینه شامل اصلاح صورت و سر، ترمیم پوست صورت، کات موهای زاید، گریم مخصوص داماد و غیره است. در آرایشگاه های مختلف این هزینه بین صد تا پونصد هزارتومان در نوسان است.

کیف و کفش عروس

هزینه ی کیف و کفش عروس خانم بین صد تا سیصد هزارتومان می باشد. بر اساس جنس و مرغوبیت کالا و ست بودن کیف و کفش قیمت نیز متغیر است.

 

/ 0 نظر / 16 بازدید